به وبلاگ سیدحمیدرضا سیدمحمدی خوش آمدید

روان شناسی . سرگرمی. ورزشی

سيزدهمين قهرمان ليگ برتر فوتبال ايران جمعه 22 فروردين مشخص خواهد شد در حالي که هرکدام از 5 مدعي قهرماني معادله پيپچيده‌اي براي خود دارند.

به گزارش تسنيم، مدعيان کار را به جايي رساندند که حتي در ايستگاه پاياني هم نمي‌توان شانس قطعي را براي يک تيم متصور بود. همان اندازه که فولاد و نفت در ديدارهاي خارج از خانه مقابل گسترش فولاد و سپاهان شانس و اميد دارند، استقلال هم در تهران برابر تراکتورسازي اميدوار است. با اين حال پرسپوليس و سپاهان بايد با شرايطي معجزه گونه روبه‌رو شوند تا قهرماني ليگ برتر را به دست آورند.

زمان برگزاري مسابقات هم تغيير کرده و از ساعت 19 اوج هيجان در فوتبال باشگاهي ايران آغاز خواهد شد و تنها حدود ساعت 21 جمعه شب است که مشخص شده هماي سعادت روي شانه کدام تيم نشسته است.

در پايين جدول هم همين اندازه التهاب وجود دارد. مس ديگر اميدي ندارد و سقوط کرده اما استقلال خوزستان، ذوب‌آهن، فجر و داماش نبرد بي‌اماني را پيش رو دارند. تيمي که از اين جمع به پلي‌آف برود اميد به بقا خواهد داشت اما تيمي که در رده پانزدهم بايستد بايد چمدان‌هايش را براي رفتن به ليگ يک ببندد.

ابتدا برنامه کامل مسابقات هفته سي‌ام و پاياني ليگ برتر را مرور مي‌کنيم و سپس به بررسي معادلات قهرماني و سقوط مي‌پردازيم.

جمعه 22 فروردين 1393 - ساعت 19

سپاهان - نفت (ورزشگاه فولادشهر - اصفهان)

گسترش فولاد - فولاد خوزستان (ورزشگاه اختصاصي گسترش - تبريز)

استقلال - تراکتورسازي (ورزشگاه آزادي - تهران)

استقلال خوزستان - پرسپوليس (ورزشگاه غدير - اهواز)

راه آهن سورينت - ذوب آهن (ورزشگاه اکباتان - تهران)

فجر - ملوان (ورزشگاه حافظيه - شيراز)

داماش - مس (ورزشگاه عضدي - رشت)

صبا - سايپا (ورزشگاه يادگار امام (ره) - قم)

معادله قهرماني

نفت (54 امتياز - تفاضل گل 17) - در صورت برتري مقابل سپاهان: اين تيم قهرمان ليگ سيزدهم مي‌شود. حتي اگر نفت با يک گل پيروز شود، فولاد براي پيش رفتن از اين تيم بايد 7 يا 8 گل بزند تا قهرمان شود.

در صورت تساوي مقابل سپاهان: شکست فولاد مقابل گسترش فولاد، شکست يا تساوي استقلال برابر تراکتورسازي، شکست يا تساوي پرسپوليس

در صورت شکست مقابل سپاهان: اگر هر 3 تيم فولاد، استقلال و پرسپوليس بازنده شوند و اين تيم تنها با يک گل مقابل سپاهان شکست بخورد با تفاضل گل برابر با تيم اصفهاني و به دليل گل زده بهتر قهرمان خواهد شد. گل زده نفت 39 و گل زده سپاهان 35 است.فولاد خوزستان (54 امتياز - تفاضل گل 11) - در صورت برتري مقابل گسترش فولاد: با شکست يا تساوي نفت قهرمان مي‌شود و نتايج ساير ديدارها هم تاثيرگذار نخواهد بود.

در صورت تساوي مقابل گسترش فولاد: شکست نفت مقابل سپاهان و تساوي يا شکست استقلال و پرسپوليس.
در صورت شکست مقابل گسترش فولاد: با توجه به بازي رودرروي نفت و سپاهان حتي در صورت شکست استقلال و پرسپوليس هيچ بختي براي قهرماني نخواهد داشت.

استقلال (53 امتياز - تفاضل گل 11) - در صورت برتري مقابل تراکتورسازي: تساوي يا شکست نفت و فولاد اين تيم را فارغ از نتيجه ديدار پرسپوليس با استقلال خوزستان قهرمان خواهد کرد.

در صورت تساوي مقابل تراکتورسازي: شانسي نخواهد داشت چراکه بايد نفت و فولاد مغلوب شوند و البته نفت با 6 گل شکست بخورد که در اين صورت سپاهان قهرمان خواهد شد.

در صورت شکست مقابل تراکتورسازي: شانسي ندارد.

پرسپوليس (52 امتياز - تفاضل گل 18) - در صورت برتري مقابل استقلال خوزستان: بايد هر 3 تيم نفت، فولاد و استقلال شکست خورده يا مساوي کنند تا اين تيم قهرمان شود.

در صورت تساوي يا شکست مقابل استقلال خوزستان: هيچ شانسي ندارد.

سپاهان (51 امتياز - تفاضل گل 15) - در صورت برتري مقابل نفت: حتماً بايد حداقل با اختلاف 2 گل پيروز شود تا تفاضل گلش از نفت بهتر شود، چراکه گل زده اين تيم کمتر از نفت است. ضمن آنکه فولاد هم بايد شکست بخورد، استقلال و پرسپوليس هم مساوي کرده يا شکست بخورند.

در صورت تساوي يا شکست مقابل نفت: شانسي ندارد.

معادله سهميه ليگ قهرمانان آسيا

نفت: برتري مقابل سپاهان - در صورت تساوي يا شکست مقابل سپاهان تنها در صورت تساوي يا شکست فولاد، استقلال و پرسپوليس سهميه خواهد گرفت.

فولاد: برتري مقابل گسترش فولاد - در صورت تساوي يا شکست مقابل گسترش فولاد تنها در صورت تساوي يا شکست استقلال و پرسپوليس سهميه خواهد گرفت.

استقلال: برتري مقابل تراکتورسازي - در صورت تساوي يا شکست مقابل تراکتورسازي تنها با تساوي يا شکست پرسپوليس و تساوي يا شکست سپاهان سهميه خواهد گرفت.

پرسپوليس: در صورت برتري مقابل استقلال خوزستان به شکست يا تساوي هر 3 تيم نفت، فولاد و استقلال نياز دارد - در صورت تساوي يا شکست مقابل استقلال خوزستان بختي براي کسب سهميه ندارد.

سپاهان: تنها در صورت برتري مقابل نفت و شکست هر دو تيم استقلال و پرسپوليس به سهميه آسيا خواهد رسيد.

ملوان، تراکتورسازي، سايپا، گسترش فولاد، صباي قم و راه‌آهن جايي در معادله قهرماني و سقوط نداشته و رده ششم تا يازدهم جدول را به خود اختصاص دادند تا معادله سقوط براي تيم‌هاي دوازدهم به بعد باشد.

معادله سقوط

استقلال خوزستان (29 امتياز - تفاضل گل 10-) - برتري يا تساوي مقابل پرسپوليس: بقايش در ليگ برتر قطعي مي‌شود.

شکست مقابل پرسپوليس: خطر سقوط مستقيم تهديدش نمي‌کند اما در صورت شکست با اختلاف گل بالا يا برتري ذوب‌آهن و فجر با تفاضل گل مناسب به مرحله پلي‌آف خواهد رفت.

ذوب‌آهن اصفهان (26 امتياز - تفاضل گل 13-) -  برتري مقابل راه‌آهن: با شکست يا تساوي فجر در ليگ برتر ماندني مي‌شود اما در صورتي که فجر هم پيروز شود، تفاضل گل وضعيت اين 2 تيم و البته استقلال خوزستان (در صورت باخت به پرسپوليس) را براي تعيين تيمي که به پلي‌آف خواهد رفت، روشن مي‌کند.

تساوي مقابل راه‌آهن: آنگاه تنها در صورت تساوي يا شکست فجر و داماش از رفتن به پلي‌آف يا سقوط مستقيم نجات پيدا مي‌کند.

شکست مقابل راه‌آهن: در اين صورت فقط شکست هر 2 تيم فجر و داماش از سقوط مستقيم ذوب‌آهن جلوگيري خواهد کرد.

فجرسپاسي (26 امتياز - تفاضل گل 15- ) - برتري مقابل ملوان: در آن صورت شکست يا تساوي ذوب‌آهن اين تيم را در ليگ برتر نگه خواهد داشت و در صورتي که ذوب‌آهن هم پيروز باشد اين تيم به برتري حداقل با 4 گل مقابل ملوان احتياج خواهد داشت.

تساوي مقابل ملوان: در آن صورت تنها شکست ذوب‌آهن با دريافت حداقل 3 گل و شکست داماش مانع از رفتن به پلي‌آف و يا سقوط فجر خواهد شد.

شکست مقابل ملوان: اين تيم تنها در صورت شکست داماش سقوط نکرده و  راهي پلي‌آف خواهد شد.

داماش گيلان (25 امتياز - تفاضل گل 10-) - برتري مقابل مس: در صورت تساوي يا شکست هر يک از 2 تيم فجر و ذوب‌آهن بقايش در ليگ برتر قطعي است اما در صورت برتري هر 2 تيم ذوب‌آهن و فجر اين تيم حتي با شکست دادن مس هم سقوط مي‌کند.

تساوي مقابل مس: تنها در صورت شکست هر 2 تيم ذوب‌آهن و فجر در ليگ برتر ماندني مي‌شود.

شکست مقابل مس: سقوط مي‌کند.

نکته جالب توجه اينکه داماش يا در ليگ برتر مي‌ماند يا سقوط مي‌کند و هيچ حالتي براي رفتن اين تيم به پلي‌آف وجود ندارد.

مس کرمان (21 امتياز): به ليگ يک سقوط کرده است.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و یکم فروردین 1393ساعت 11:3  توسط سیدحمیدرضا سیدمحمدی   | 

برنامه سه هفته پاياني ليگ برتر اعلام شد


از سوي مسئولان سازمان ليگ برتر برنامه سه هفته پاياني ليگ اعلام شد.


به نقل از سايت سازمان ليگ، کميته مسابقات سازمان ليگ فوتبال ايران ،برنامه سه هفته پاياني ليگ برتر را با در نظر گرفتن ديدارهاي چهار تيم در ليگ قهرمانان آُسيا و همزماني سه هفته پاياني مسابقات اعلام کرد.

برنامه اين سه هفته به شرح زير است:

هفته 28

پنجشنبه 1393/01/07 - ساعت17:30- راه آهن سورينت-استقلال خوزستان-ورزشگاه اکباتان تهران 

پنجشنبه 1393/01/07 – ساعت 17:30- فولاد خوزستان-تراکتورسازي تبريز- ورزشگاه غدير اهواز 

پنجشنبه 1393/01/07 - ساعت17:30- فولاد مبارکه سپاهان- سايپا البرز- ورزشگاه ذوب آهن فولاد شهر 

پنجشنبه 1393/01/07 - ساعت-17:30- صباي قم-ذوب آهن اصفهان-ورزشگاه يادگار امام قم 

پنجشنبه 1393/01/07 - ساعت17:30- فجر سپاسي شيراز- مس کرمان-ورزشگاه حافظيه شيراز

پنجشنبه 1393/01/07 - ساعت17:30- استقلال تهران-نفت تهران-ورزشگاه آزادي تهران 

پنجشنبه 1393/01/07 - ساعت 17:30- داماش گيلان-پرسپوليس تهران-ورزشگاه شهيد عضدي رشت 

پنجشنبه 1393/01/07 - ساعت17:30- گسترش فولاد- ملوان بندر انزلي-ورزشگاه اختصاصي گسترش تبريز

هفته 29

شنبه 1393/01/16-ساعت17:30- فولاد خوزستان-استقلال تهران- ورزشگاه غدير اهواز 

شنبه 1393/01/16-ساعت17:30- ملوان بندر انزلي- فولاد مبارکه سپاهان-ورزشگاه تختي انزلي 

شنبه 1393/01/16-ساعت17:30- تراکتورسازي تبريز- استقلال خوزستان-ورزشگاه يادگار امام تبريز 

شنبه 1393/01/16-ساعت17:30- نفت تهران- گسترش فولاد-ورزشگاه دستگردي تهران 

شنبه 1393/01/16-ساعت17:30-پرسپوليس تهران- راه آهن سورينت- ورزشگاه آزادي تهران 

شنبه 1393/01/16-ساعت17:30- سايپا البرز- فجر سپاسي شيراز-ورزشگاه انقلاب کرج 

شنبه 1393/01/16-ساعت17:30 -ذوب آهن اصفهان-داماش گيلان- ورزشگاه ذوب آهن فولاد شهر

شنبه 1393/01/16-ساعت17:30- مس کرمان- صباي قم -ورزشگاه امام علي کرمان 

هفته 30

پنجشنبه 1393/01/21- ساعت17:30- استقلال خوزستان- پرسپوليس تهران- ورزشگاه غدير اهواز 

پنجشنبه 1393/01/21- ساعت17:30-داماش گيلان- مس کرمان- ورزشگاه شهيد عضدي رشت 

پنجشنبه 1393/01/21- ساعت17:30-استقلال تهران- تراکتورسازي تبريز- ورزشگاه آزادي تهران 

پنجشنبه 1393/01/21- ساعت17:30- فجر سپاسي شيراز- ملوان بندر انزلي- ورزشگاه حافظيه شيراز 

پنجشنبه 1393/01/21- ساعت17:30-راه آهن سورينت- ذوب آهن اصفهان-ورزشگاه اکباتان تهران

پنجشنبه 1393/01/21- ساعت17:30-فولاد مبارکه سپاهان - نفت تهران - ورزشگاه ذوب آهن فولاد شهر 

پنجشنبه 1393/01/21- ساعت17:30-گسترش فولاد- فولاد خوزستان- ورزشگاه اختصاصي گسترش تبريز 

پنجشنبه 1393/01/21- ساعت17:30-صباي قم- سايپا البرز- ورزشگاه يادگار امام قم
+ نوشته شده در  یکشنبه بیستم بهمن 1392ساعت 20:1  توسط سیدحمیدرضا سیدمحمدی   | 

در فینال این سری از مسابقات که عصر جمعه گذشته برگزار گردید نفت امیدیه بامربیگری آقایان خفایی ودرویشی توانست بر نفت اهواز به مربیگری بابک کردوحبیب صادقی غلبه کرده ومقام قهرمانی این دوره از مسابقات را بدست آورد.شایان ذکر است تیم بوکس نفت گچساران بدلیل کمبود بودجه از این مسابقات کناره گیری کرد.

هیئت ژوری وکادر داوری این دوره از مسابقات را آقایان-حیدری.بدیراوی.بویری.کاراوند.سیدمحمدی.افضلی وعلی سلطانی بر عهده داشتند.

+ نوشته شده در  شنبه سیزدهم مهر 1392ساعت 14:26  توسط سیدحمیدرضا سیدمحمدی   | براي عادل فردوسي پور هم شايد سي سال ديگر، مجري جواني، او را به برنامه اي تلويزيوني دعوت مي کند و او از مخاطبان ميليوني اش در روزهاي اوج 90 حرف مي زند و ممکن است خيلي ها باور نکنند .


پس از برنامه شب گذشته نود و دعوت شدن کريم باوي به اين برنامه ، سايت گل يادداشتي در مورد اين ستاره سالهاي گذشته فوتبال ايران نوشته است :

1- مي شود مثل يک جمعدار اموال کارخانه اي که يک برگه کاغذ دستشان مي گيرند و مي روند توي انبار تا ثابت کنند انباردار احتمالاً دست به لفت و ليس زده و چند ميخ را يواشکي توي جورابش قايم کرده و به خانه برده است، حرف هاي کريم باوي در برنامه نود را ليست کرد، جلوي بعضي ها تيک زد يعني بلوف! روي بعضي ها خط کشيد يعني اغراق! از کنار بعضي هايش گذشت يعني فراموشکاري در گذر زمان! دور بعضي دايره کشيد يعني خاطره سازي و دست بُردن در اتفافات گذشته! .. مي شود همه اين کارها را کرد و بعد گردن افراشت يعني من ـ« اسنودن» هستم! ويکي ليکس فوتبال آرشيو ذهني من است! شما برويد نان و ماست تان را بخوريد! ...

2- مقايسه بازيکنان دو نسل با همديگر از اساس کار درستي نيست، قديمي ها دنياي خودشان را داشته اند، دلار را به قيمت آن زمان مي خريدند و از اينکه سوار هواپيما شده اند ذوق مي کردند و احتمالاً از خلبان مي خواستند وقتي از بالاي شهرشان رد مي شود يک بوق به افتخارشان بزند. بازيکنان حالا به اينکه کريم باوي کفش براي بازي نداشته است مي خندند، باور نمي کنند، پول يک جفت جوراب شان از درخشان ترين دستمزد دوران بازيگري کريم باوي و نسل او بيشتر است، به همين خاطر دليلي نمي بينند خيلي به حرف هاي مردي که حالا مي لنگد، چاق شده است و آشکارا در دو -دوتا چهارتاي زندگي مانده است گوش بدهند، بيشتر به نظرشان افسانه هاي محلي مي آيد تا خاطره هاي واقعي! نسل جديدي که فوتبال هاي دهه 60 را نديده است هم پاي تلويزيون و توي فيسبوک شروع مي کند به شکلک در آوردن، به مزه پراندن و مچ گرفتن از کريم باوي و ابراهيم تهامي و هرکس ديگري که دهه اش گذشته است. لذت مي برند از اينکه بروند کنار يک قفس و از پشت ميله هاي آهني به شير پير و فرتوتي که آنجاست، سوزني بزنند و وادارش کنند به نعره! به نعره اي توخالي با يال و کوپال و دندان هاي ريخته! شير که پير مي شود شغال هم دُم او را مي کشد.

3- عادل فردوسي پور مي تواند يک کينک کُنگ باشد، به همان اندازه مهربان و عاشق، به همان اندازه خطرناک و بي رحم! او به برنامه اش، به مخاطبين رنگارنگ اش فکر مي کند، به همين خاطر با همه عشق و علاقه اي که به دهه 60 فوتبال ايران دارد بدش نمي آيد هر از گاهي سنگي بزند به خانه شيشه اي بازيکنان قديمي! کريم باوي با اندام ترکه اي و چالاک اش ستاره بود، از همان ستاره هايي که وقتي عکسشان مي نشست روي جلد کيهان ورزشي، حاضر بوديم پول خريدنش را گدايي کنيم. ما به او و نسلي که در روزهاي خاکستري و تلخ دهه 60 به ما شور و شوق و لذت مي دادند مديونيم. روزهايي که «صف» نماد برابري بود، روزهايي که گلوله رايگان تقسيم مي شد، روزهايي که بوي باروت مي داد، شب هايي که برق نبود، و فوتبال نيم بند دريچه اي بود براي نفس کشيدن. حراج کردن آبروي کريم باوي و سنگ زدن به باورهاي قديمي نسل ما و اسباب مضحکه شدنش احياناً توسط مهاجمان قرمزپوشي که بعد از 70بازي هنوز اندازه انگشتان يکدست گل نزده اند به سود چه کسي است؟ ما کريم باوي، ابراهيم تهامي، رضا احدي، عبدالعلي چنگيز، مجيد نامجو مطلق، فرشاد پيوس، سيروس قايقران، قاسم کشاورز، اکبر يوسفي، محسن گروسي، شاهين بياني، سيدمهدي ابطحي، سيدعلي افتخاري، رضا حسن زاده، محسن عاشوري و .... را دوست داريم، آنها به روزهاي يکدست و بي روح کودکي و نوجواني ما رنگ پاشيدند، حتي اگر حالا چاق، با موهاي ريخته، پاهايي که مي لنگد و قيافه هايي که اصلاً به نظر نمي رسد يکبار به توپ لگد زده باشند بيايند و در برنامه 90 کمي اغراق بکنند. حرمت آنها را حفظ کنيم. آدمها پا که به سن مي گذارند و دهه شان که مي گذرد دست مي برد توي خاطراتشان و آنها را بازسازي مي کنند. اين اتفاق براي ما هم رخ مي دهد، براي عادل فردوسي پور هم! يک روز شايد سي سال ديگر، مجري جواني، عادل فردوسي پور را به برنامه اي تلويزيوني دعوت مي کند و او از مخاطبان ميليوني اش در روزهاي اوج 90 حرف مي زند و ممکن است خيلي ها باور نکنند و بگويند پيرمرد! چقدر با اعتماد به نفس دروغ مي گويد! ..... وقتي براي بازيکنان نيمه متوسط و ميلياردي فوتبال هورا مي کشيم، يادمان باشد به ستاره هاي قديمي اين فوتبال بي رحم احترام بگذاريم، آنها ستاره هاي شب هاي بي ستاره زندگي ما بودند، به همان شب عزيز قسم!


+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و ششم شهریور 1392ساعت 23:28  توسط سیدحمیدرضا سیدمحمدی   | 

تاریخ فوتبال در ایران
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه هشتم شهریور 1392ساعت 17:49  توسط سیدحمیدرضا سیدمحمدی   | 

فریدون ممبینی در 25 فروردین ماه سال 1325 در شهر اهواز به دنیا آمد.
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه هشتم شهریور 1392ساعت 17:38  توسط سیدحمیدرضا سیدمحمدی   | 

 

بصره عراق1- خوزستان 5

+ نوشته شده در  جمعه یکم شهریور 1392ساعت 23:33  توسط سیدحمیدرضا سیدمحمدی   | 

 

مهابادي تصادف کرد-->

سرمربي تيم فوتبال استقلال اهواز شب گذشته در 40 کيلومتري مشهد با گارد ريل برخورد کرد و همسر او راهي بيمارستان شد.


داود مهابادي شب گذشته در مسير رفتن به مشهد در 40 کيلومتري اين شهر دچار حادثه مي‌شود و همين امر باعث شد تا همسر او که در اين تصادف با جراحت شديدي روبرو شده بود به بيمارستان منتقل شود و هنوز هم حال عمومي او بهبود نيافته است.

به نقل از فارس، خوشبختانه سرمربي استقلال اهواز خود مشکلي ندارد و با شکافتگي در ناحيه ابرو روبرو است.

مهابادي با خودروي 207 همراه با دو پسر و يک دختر خود راهي مشهد بود که ساعت 3 بامداد خودروي او با گارد ريل برخورد مي‌کند و دچار سانحه شد.
+ نوشته شده در  جمعه یکم شهریور 1392ساعت 18:43  توسط سیدحمیدرضا سیدمحمدی   | 

 

تیم بوکس خوزستان که صبح امروز به نمایندگی از کشورمان جهت اردویی مشترک به کشور عراق دعوت شده است؛ صبح امروز از اهواز به سمت شهره بصره حرکت کردند و هم اکنون در این شهر مستقر می باشند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه سی و یکم مرداد 1392ساعت 23:42  توسط سیدحمیدرضا سیدمحمدی   | 

با قوانین جدید حاکم در مسابقات قهرمانی آسیا
داوران وسط در مسابقات بوکس از این پس به تنهایی تصمیم نمی‌گیرند

بیست و پنجمین دوره از مسابقات بوکس قهرمانی آسیا برای اولین بار با قوانین جدید داوری در اردن در حال پیگیری است.

خبرگزاری فارس: داوران وسط در مسابقات بوکس از این پس به تنهایی تصمیم نمی‌گیرند

 مسابقات به این صورت برگزار می‌شود که علاوه بر داور وسط چهار داور دیگر در کنار رینگ قضاوت این رقابت‌ها را برعهده دارند و در پایان این مسابقات رئیس هیئت ژوری از بین پنج داور سه نفر را به دلخواه انتخاب و پس از نظر سنجی از آنها در مورد مبارزات بوکسورها نتیجه مسابقات را اعلام می‌کند و فرد پیروز میدان مشخص می‌شود.

مسابقات پیش از این به این صورت برگزار می‌شد که یک تابلوی الکترونیکی پس از وارد شدن ضربه فنی از سوی بوکسور ها داور امتیاز را اعلام می‌کرد و در تابلو نشان داده می‌شد، اما در بیست و پنجمین دوره از مسابقات قهرمانی آسیا برای اولین بار قوانین جدیدی از سوی مسئولان اتحادیه آسیا وضع شده و این رقابت‌ها با قوانین جدید انجام شد

+ نوشته شده در  شنبه نوزدهم مرداد 1392ساعت 1:7  توسط سیدحمیدرضا سیدمحمدی   | 

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و چهارم اسفند 1391ساعت 13:36  توسط سیدحمیدرضا سیدمحمدی   | 

 
تصوير خبر
باشگاه فرهنگی- ورزشی فولاد خوزستان درگذشت نوری خدایاری، پیشکسوت فوتبال خوزستان را به خانواده وی و جامعه ورزش و فوتبال استان تسلیت عرض می نماید.
به گزارش سایت باشگاه فولاد خوزستان،نوری خدایاری بازیکن مطرح فوتبال خوزستان در دهه 50 به علت عارضه سکته مغزی در خانه اش به دیار ابدی شتافت.
وی که مسئول تربیت بدنی کارگران خوزستان است روز چهارشنبه برای سروسامان دادن به ورزش کارگران شهرستان اندیمشک، به این شهرستان سفر کرده بود و آخرین ماموریت کاریش را به بهترین شکل ممکن به اتمام رساند.این بازیکن مطرح فوتبال خوزستان سابقه بازی در تیم های ملی جوانان، امید و بزرگسالان و هم بازی بودن با بازیکنانی همچون ناصر حجازی، مجید حلوایی، بهزادی و کلانی را در کارنامه ورزشی خود دارد.نوری خدایاری فوتبال خود را در تیم های نیروی اهواز، پاس اهواز و جنوب اهواز را انجام داد و به اعجوبه فوتبال خوزستان مشهور بود.خدایاری متولد سال 1332 است و به عبارتی در سن 59 سالگی درگذشت.
در تصویر فوق کمپ تیم ملی ایران 1352مرحوم ناصر حجازی در کنار تکنیکی ترین بازیکن تاریخ فوتبال ایران نوری خدایاری ملقب به شعبده باز را می بینید.
چندي پيش نيز رضا داوودي و ناظم گنجاپور از پيشكسوتان فوتبال خوزستان، دار فاني را وداع گفتند.

پیکر پاک اين پيشكسوت فوتبال خوزستان ساعت 9 صبح فردا (جمعه، هجدهم اسفندماه) در زمين شماره يك مجموعه ورزشي تختي اهواز تشييع و سپس در آرامگاه ابديش در بهشت‌آباد اهواز به خاك سپرده مي‌شود.
همچنین مراسم سوم آن مرحوم نیز از ساعت 14 الی 16 روز یکشنبه در مسجد شهدا اهواز (فلکه ساعت) برگزار خواهد شد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه هفدهم اسفند 1391ساعت 19:57  توسط سیدحمیدرضا سیدمحمدی   | 

 

 

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و دوم بهمن 1391ساعت 23:1  توسط سیدحمیدرضا سیدمحمدی   | 

سایت گل -رضا داودی دروازه بان و کاپیتان اسبق استقلال اهواز در دهه های 60 و 70 و سنگربان منتخب خوزستان در لیگ قدس، بعد از ابتلا به نوعی ویروس آنفلوانزای شدید و چند روز بستری در بیمارستان جان به جان آفرین تسلیم کرد و به دیار باقی شتافت.

رضا داودی که سکونشین های ورزشگاه تختی اهواز در آن سال ها وی را با لقب «عقاب خوزستان» تشویق می کردند، بدون شک بهترین دروازه بان تاریخ باشگاه پرسابقه استقلال اهواز محسوب می شد. مردی که با آن قامت کشیده و پروازهای بلندش بخشی از خاطرات فوتبالدوستان دیار کارون را رقم زد؛ خاطره روزی که تیم ملی ژاپن با تمام ستارگانش در ورزشگاه تختی اهواز با نتیجه سه بر یک مغلوب منتخب خوزستان شد و رضا داودی بارها سد راه مهاجمان حریف شد. مسابقه ای که چند روز بعد از توقف تیم ملی ایران برابر تیم ملی ژاپن در ورزشگاه آزادی تهران و پرتاب گلوله های برفی برخی تماشاگران معترض به سمت شادروان پرویز دهداری سرمربی وقت تیم ملی انجام شد

.

 رضا داودی بعد از خداحافظی از میادین فوتبال، امسال برای نخستین بار وارد عرصه مربیگری شد و در تیم نونهالان فولاد خوزستان آغاز به کار کرد اما از چند روز پیش به دلیل ابتلا به ویروس آنفلوانزای شدید به بیمارستان منتقل و به حالت کما رفت. دکتر رضا آخوندزاده و کاظم منبوهی در بیمارستان امام خمینی اهواز تلاش بسیاری برای بهبود وضعیت داودی و رفع مشکلات مربوط به بستری و هزینه های درمان وی کردند اما اجل اجازه نداد تا داودی به جمع خانواده و دوستانش بازگردد. مراسم سوگواری کاپیتان اسبق استقلال اهواز، از صبح امروز با حضور جمعیت زیادی در حسینیه المهدی منطقه لشکرآباد اهواز آغاز شد و پیکر آن مرحوم بعد از گرداندن در زمین چمن ورزشگاه تختی، به سمت آرامستان سیدهادی در جاده اهواز-حمیدیه تشییع شد. روحش شاد و یادش گرامی باد.

+ نوشته شده در  سه شنبه دهم بهمن 1391ساعت 19:11  توسط سیدحمیدرضا سیدمحمدی   | 

 
تصوير خبر
جامعه فوتبال خوزستان از رضا داوودی، دروازه‌بان سال‌های نه چندان دور فوتبال استان و مربی تیم نونهالان باشگاه فولاد خوزستان كه روز گذشته دار فاني را وداع گفت، به نيكی ياد كرد.
به گزارش سایت باشگاه فولاد خوزستان،كوروش بختياري‌زاده ،مربی تیم فوتبال فولاد خوزستان نيز ضمن تسليت اين ضايعه به جامعه ورزش خوزستان گفت: من در ده‌هاي 60 و 70 به ويژه زماني‌كه در تيم استقلال اهواز و منتخب خوزستان بودم، افتخار داشتم كه با رضا داوودي هم‌بازي باشم. ما افراد بسيار خوبي در تيم داشتيم اما رضا يكي از بهترين‌هاي ما از نظر اخلاقي و فني بود.وي افزود:‌ به نظرم بعد از انقلاب، دروازه‌باني در سطح رضا داوودي نداشتيم و او هنگامي‌كه بازي مي‌كرد با تمام وجود و بدون هيچ چشم‌داشتي در خدمت تيم بود اما متاسفانه ما او را از دست داديم.بختياري‌زاده عنوان‌كرد‌: اميدوارم داوودي براي جواناني كه اكنون به سمت فوتبال روي آورده‌اند، الگويي باشد تا آن‌ها نيز مانند او در خدمت ورزش استان باشند و بدون هيچ چشم‌داشتي به ورزش بپردازند.
سيف‌اله دهكردي مديرعامل باشگاه فولادخوزستان از ديگر افراد حاضر در مراسم تشييع، ‌داوودي را يكي از افتخارات فوتبال كشور برشمرد و گفت: او يكي از بهترين دروازه‌بانان كشور و يك دوست خوب براي ما بود و هميشه به دوستي با وي افتخار مي‌كردم. در اين يك سالي كه رضا در باشگاه فولاد با ما همكاري مي‌كرد، از عملكردش بسيار راضي بوديم. او فرد باشخصيتي بود و از دست دادن وي، بسيار ناراحت‌كننده بود.


+ نوشته شده در  سه شنبه دهم بهمن 1391ساعت 10:46  توسط سیدحمیدرضا سیدمحمدی   | 

مربی دروازه بان های تیم نونهالان فولاد خوزستان این روزها به جای زمین چمن روی تخت بیمارستان است، موضوعی که باعث ناراحتی همه پرسنل و بازیکنان باشگاه فولاد خوزستان و فوتبال دوستان شده است.

متاسفانه رضا داوودی مربی زحمتکش و دوست داشتنی رده نونهالان باشگاه فولاد خوزستان در شرایط سخت بیماری به سر می برد و این موضوع برای مجموعه باشگاه و جامعه بزرگ فوتبال خوزستان درد آور است که او را بر روی تخت بیمارستان ببینیم.

مدیر تیم های پایه باشگاه فولاد خوزستان از همه مردم ایران و به ویژه هواداران باشگاه فولاد خوزستان درخواست کرد که برای بهبودی شرایط رضا داوودی و سلامتی او دعا کرده و شفای این مربی عزیز را از خداوند متعال خواستار شوند

+ نوشته شده در  شنبه هفتم بهمن 1391ساعت 14:28  توسط سیدحمیدرضا سیدمحمدی   | 

+ نوشته شده در  شنبه هفتم بهمن 1391ساعت 14:20  توسط سیدحمیدرضا سیدمحمدی   | 

حسین اغماض قهرمان اسبق مشت‌زنی ارتش‌های جهان و دارنده مدال‌های قهرمانی آسیا شب گذشته در سن64 دار فانی را وداع گفت .این بوکسور فقید قهرمان اسبق بوکس ایران، آسیا و جهان و کاپیتان اسبق تیم ملی در المپیک ، دارنده16 مدال طلا از میادین ورزشی و دستکش طلایی استو از سال 1340 ورزش بوکس را در شهر ساحلی انزلی آغاز کرد و در سالهای دانش آموزی ، چهاربار قهرمان نخست آموزشگاه‌های کشور شد .وی کسب 9مدال طلا و عنوان قهرمانی کارگران و کشور و رقابت‌های ارتش‌های ایران و جهان را درکارنامه ورزشی خود دارد. مراسم تشییع پیکر این قهرمان فقید عصر امروز از سالن ورزشی شهید انصاری بندر انزلی بهطرف آرامگاه این شهر برگزار می‌شود.+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و هشتم دی 1391ساعت 23:47  توسط سیدحمیدرضا سیدمحمدی   | 

 

مربی دروازه بان های تیم فولاد خوزستان ضمن تقدیر از تمامی گلرهای تیم،اظهار داشت: پس از سه اخطاره شدن ارشاد یوسفی در جریان بازی با داماش گیلان که با تساوی 2 بر 2 پایان یافته بود،یک بازی حساس با سپاهان در اصفهان داشتیم و در این بین قرعه به نام علیرضا سلیمی افتاد تا در این دیدار حساس از دروازه فولاد دفاع کند،علیرضا در این دیدار عملکرد بسیار خوبی از خود به نمایش گذاشت و با توپ گیری های بدون عیب او با سه امتیاز از اصفهان برگشتیم.پس از آن بود که برای بازی با سایپا تصمیم بر حضور دوباره او گرفته شد اما علیرضا با مراجعه به بنده و همچنین اجازه گرفتن از سرمربی خود از حضور در این دیدار انصراف داد و درخواست کرد که برای تداوم رفاقت ها و رقابت های بازیکنان و همچنین دست یابی به هدف نهایی باشگاه این اتفاق رخ دهد

در لوح علیرضا سلیمی اینگونه آمده بود:

کامل ترین شما در ایمان،خوش اخلاق ترین شماست.

حضرت امام رضا (ع)

رقابت سالم در ورزش اگر با منش پهلوانی و پیروی از مواضغ اخلاقی همراه گردد،امری شایسته و تاثیری مثبت و پایدار خواهد داشت.

بدون تردید حرکت و اقدام شایسته شما در ارائه پیشنهاد به کادر فنی مبنی بر استفاده از هم بازی دیگری به جای خود،حاکی از شخصیت متعالی و روحیه پهلوانی جنابعالی دارد.

لذا،ضمن تقدیر از این حرکت جوانمردانه،امید است با الگوبرداری سایر بازیکنان جوان از آن شاهد گسترش روحیه اخلاق و جوانمردی در همه میادین ورزش باشیم.

توفیق و کامیابی شما را از ایزد منان خواستاریم

سیف اله دهکردی-مدیر عامل باشگاه فولاد خوزستان

اسماعیل عسکریان-مدیر فرهنگی باشگاه فولاد خوزستان

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هفتم دی 1391ساعت 16:9  توسط سیدحمیدرضا سیدمحمدی   | 

 

محمد(ص)تاثيرگذارترين شخص درزندگي ام بوده-->

مهاجم منچستر يونايتد اعتراف کرد که پيامبر گرامي اسلام حضرت محمد (ص) تاثير گذارترين شخص در زندگي او بوده است.


به گزارش ايسنا،خاوير هرناندز ملقب به چيچاريتو در اين مدتي که در ترکيب منچستر يونايتد به ميدان رفته نمايش بسيار خوبي داشته است و از بازيکنان تاثير گذار اين تيم بوده است. او در فصل جديد رقابت هاي ليگ برتر انگليس اگر چه در اکثر بازيها به عنوان يار جانشين به ميدان رفته اما با شش گل زده بعد از فان پرسي بهترين گلزن شياطين سرخ به شمار مي آيد.

در هفته هاي اخير خبرهاي درباه مسلمان بودن اين بازيکن مکزيکي در رسانه هاي مطرح شد که خود چيچاريتو اين اخبار را شايعه دانست با اين حال نبي گرامي اسلام حضرت محمد(ص) را تاثير گذارترين شخص در زندگي خود دانست.

اين مهاجم مکزيکي در گفتگويي که با شبکه CNN داشت گفت: من مسلمان نيستم اما بايد اعتراف کنم که محمد(ص) تاثير گذارترين شخص در زندگي من بوده است.

چيچاريتو در مکزيک از محبوبيت بسيار زيادي برخوردار است چنانکه يک روزنامه مکزيکي چند روز پيش اعلام کرد که وقتي اين مهاجم در ترکيب منچستر يونايتد به ميدان مي رود ميزان جرم و جنايت در مکزيک کاهش مي يابد چرا که حتي افراد بزهکار و جنايتکار به هنگام حضور او در ميدان در پاي گيرندها مي مانند و غرق در تماشاي نمايش بازيکن محبوب خود مي شوند
+ نوشته شده در  پنجشنبه شانزدهم آذر 1391ساعت 22:40  توسط سیدحمیدرضا سیدمحمدی   | 

                                                          ورزشگاه تختی اهواز- سال ۱۳۹۱

 سال۱۳۷۱خونه ی سابقمون- خیابان ۳

+ نوشته شده در  پنجشنبه یازدهم آبان 1391ساعت 21:39  توسط سیدحمیدرضا سیدمحمدی   | 

+ نوشته شده در  چهارشنبه دهم آبان 1391ساعت 20:19  توسط سیدحمیدرضا سیدمحمدی  

وزن منهای 49 کیلوگرم:

1- جعفر ناصری از توابع تهران( خوزستانی)

2- وحید خدری از چهارمحال و بختیاری

وزن منهای 52 کیلوگرم:

1- ایمان طیبی از فارس

2- مسعود عبدالکریمی از توابع تهران

وزن منهای 56 کیلوگرم:

1- رضا کرزه وری از لرستان

2- روح الله اوجاق لو از زنجان

وزن منهای60 کیلوگرم:

1- علی رضایی کیا از خوزستان

2- جواد کاکایی از یزد

وزن منهای 64 کیلوگرم:

1- فروتن گل آرا از کرمانشاه

2- مهدی شفیع رعیت از تهران

وزن منهای 69 کیلوگرم:

1- علی احمدی پور از خوزستان

2- سیدسعید حسینی از گلستان

وزن منهای 75 کیلوگرم:

1- سجاد محرابی از لرستان

2- حسام جوادی از خراسان رضوی

وزن منهای 81 کیلوگرم:

1- سعید محمودی از چهارمحال و بختیاری

2- محمدرضا کچویی از تهران

وزن منهای 91 کیلوگرم:

1- رضا مرادخانی از لرستان

2- سالار غلامی از کرمانشاه

وزن به اضافه 91 کیلوگرم:

1- سهیل عتیقه زاده از تهران(خوزستانی)

2- علی رحیمی از خوزستان


شایان ذکر است در وزن۵۶کیلو سید راغب آلبوشکه به خاطر اعتراض شب ماقبل نهائی جای خود را به روحالله اوجاقلو از زنجان داد وسالار غلامی از کرمانشاه در وزن۹۱کیلو در وزن کشی فینال حاضر نشد.کاپ اخلاق این دوره از بازیها به تیم زنجان وکاپ تکنیک به نائب قهرمان وزن ۶۹ کیلو سیدسعید حسینی از گلستان رسیدزس.در رده بندی تیمی تیم استان لرستان با 31 امتیاز عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.خوزستان با 24 و تهران با 18 امتیاز دوم و شوم شدند و تیم های چهارمحال و بختیاری، کرمانشاه و توابع تهران نیز رتبه های چهارم تا ششم را از آن خود کردند.  این بازیها با انجام۱۸۶بازی در طی پنج شب به پایان رسید.

 

http://boxingkhozstan.blogfa.com/

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و هفتم مهر 1391ساعت 23:18  توسط سیدحمیدرضا سیدمحمدی   | 

مسابقات بوکس قهرمانی ایران در اهواز برگزار می شود

تهران - مسابقه های بوکس قهرمانی بزرگسالان ایران و
انتخابی تیم ملی، در شهر اهواز برگزار خواهد شد.

به گزارش ایرنا، در این مسابقه ها که در روزهای 20 تا 25 مهر ماه در شهر اهواز برگزار می شود، 270 بوکسور از تمامی استان ها حضور خواهند داشت.

طبق سهمیه بندی که فدراسیون بوکس انجام داده است، استان ها براساس نتایج دوره های قبلی در پیکارهای بوکس قهرمانی ایران نماینده خواهند داشت.

در این مسابقه ها که حکم رقابت های انتخابی تیم ملی بوکس بزرگسالان ایران را دارد، کمیته فنی فدراسیون بوکس حضور خواهد داشت و در پایان، نفرات شایسته را به اردو دعوت می کند.

در جریان این پیکارها و روز 24 مهر ماه، انتخابات کمیته داوران فدراسیون بوکس به منظور تعیین رییس و اعضای این کمیته برگزار می شود.

همچنین یک روز پس از آن، گردهمایی روسای هیات های بوکس استان های کشور برگزار خواهد شد و مباحث روز این رشته ورزشی مورد بررسی قرار می گیرد

+ نوشته شده در  یکشنبه شانزدهم مهر 1391ساعت 14:59  توسط سیدحمیدرضا سیدمحمدی   | 

 
دبیر هیات بوكس استان زنجان گفت: برای نخستین بار مسابقات بوكس قهرمانی نوجوانان ایران در زنجان برگزار می شود.امیر بری، روزدوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این رقابت ها از 18 شهریورماه سالجاری به مدت شش روز در سالن شش هزار نفری مجموعه ورزشی انقلاب زنجان برگزار خواهد شد

دبیر هیات بوكس استان زنجان تصریح كرد: در صورت حمایت مسوولان از برگزاری مسابقات قهرمانی نوجوانان كشور این هیات تلاش خواهد كرد رقابت های رده سنی بزرگسالان را نیز در زنجان برگزار كند.

بری از حمایت های مدیركل ورزش و جوانان استان زنجان در برگزاری مسابقات قهرمانی كشور تقدیر كرد و گفت: برگزاری رقابت های قهرمانی كشور در زنجان قطعا در ارتقا سطح توانمندی بوكس این استان موثر خواهد بود.

+ نوشته شده در  چهارشنبه یکم شهریور 1391ساعت 10:24  توسط سیدحمیدرضا سیدمحمدی   | 

گروه اول
گسترش فولاد تبريز - اتكاى گلستان
ماشين سازى تبريز - الوند همدان
مس سرچشمه كرمان - شاهين بوشهر
نساجى مازندران - ابومسلم خراسان
شهردارى اراك - گل گهر سيرجان
سنگ آهن بافق يزد - پارسه تهران
نفت مسجد سليمان - استقلال اهواز
گروه دوم
پاس همدان - شهردارى تبريز
شهردارى بندرعباس - شهردارى ياسوج
راهيان كرمانشاه - سايپاى شمال
ايرانجوان بوشهر - مس رفسنجان
صنعتى كاوه تهران - فولاد يزد
برق شيراز - نيروى زمينى
استقلال صنعتى خوزستان - ملى حفارى اهواز
هفته دوم
گروه اول
ماشين سازى تبريز - گسترش فولاد تبريز
شاهين بوشهر - اتكاى گلستان
الوند همدان - نساجى مازندران
گل گهر سيرجان - مس سرچشمه كرمان
ابومسلم خراسان - سنگ آهن بافق يزد
استقلال اهواز- شهردارى اراك
پارسه تهران - گروه دومنفت مسجدسليمان

شهردارى بندرعباس - پاس همدان
سايپاى شمال - شهردارى تبريز
شهردارى ياسوج - ايرانجوان بوشهر
فولاديزد - راهيان كرمانشاه
مس رفسنجان - برق شيراز
ملى حفارى اهواز - صنعتى كاوه تهران
نيروى زمينى تهران - استقلال خوزستان
هفته سوم
گروه اول
گسترش فولاد تبريز - شاهين بوشهر
نساجى مازندران - ماشين سازى تبريز
اتكاى گلستان - گل گهر سيرجان
سنگ آهن بافق يزد - الوند همدان
مس سرچشمه كرمان - استقلال اهواز
نفت مسجدسليمان - ابومسلم خراسان
شهردارى اراك - پارسه تهران
گروه دوم
پاس همدان - سايپاى شمال
ايرانجوان بوشهر - شهردارى بندرعباس
شهردارى تبريز - فولاد يزد
برق شيراز - شهردارى ياسوج
راهيان كرمانشاه - ملى حفارى اهواز
استقلال صنعتى خوزستان - مس رفسنجان
صنعتى كاوه تهران - نيروى زمينى تهران
هفته چهارم
گروه اول
نساجى مازندران - گسترش فولاد
گل گهر سيرجان - شاهين بوشهر
ماشين سازى تبريز - سنگ آهن بافق يزد
استقلال اهواز - اتكاى گلستان
الوند همدان - نفت مسجد سليمان
پارسه تهران - مس سرچشمه كرمان
ابومسلم خراسان - شهردارى اراك
گروه دوم
ايرانجوان بوشهر - پاس همدان
فولاد يزد - سايپاى شمال
شهردارى بندرعباس - برق شيراز
ملى حفارى اهواز - شهردارى تبريز
شهرداى ياسوج - استقلال صنعتى خوزستان
نيروى زمينى تهران - راهياان كرمانشاه
مس رفسنجان - صنعتى كاوه تهران
هفته پنجم
گروه اول
گسترش فولاد تبريز - گل گهر سيرجان
سنگ آهن بافق يزد - نساجى مازندران
شاهين بوشهر - استقلال اهواز
نفت مسجد سليمان -
ماشين سازى تبريز
اتكاى گلستان - الوند همدان
مس سرچشمه - ابومسلم خراسان
گروه دوم
پاس همدان - فولاد يزد
برق شيراز - ايرانجوان بوشهر
سايپاى شمال - ملى حفارى اهواز
استقلال صنعتى خوزستان
- شهردارى بندرعباس
شهردارى تبريز - نيروى زمينى تهران
صنعتى كاوه تهران - شهردارى ياسوج
راهيان كرمانشاه - مس رفسنجان
هفته ششم
گروه اول
سنگ آهن بافق يزد - گسترش فولاد تبريز
استقلال اهواز - گل گهر سيرجان
نساجى مازندران - نفت مسجد سليمان
پارسه تهران - شاهين بوشهر
ماشين سازى تبريز - شهردارى اراك
ابومسلم خراسان - اتكاى گلستان
الوند همدان - مس سرچشمه كرمان
گروه دوم
برق شيراز - پاس همدان
ملى حفارى اهواز - فولاد يزد
ايرانجوان بوشهر - استقلال صنعتى خوزستان
نيروى زمينى تهران - سايپاى شمال
شهردارى بندرعباس - صنعتى كاوه تهران
مس رفسنجان - شهردارى تبريز
شهردارى ياسوج - راهيان كرمانشاه
هفته هفتم
گروه اول
گسترش فولاد تبريز - استقلال اهواز
نفت مسجدسليمان
- سنگ آهن بافق يزد
گل گهر سيرجان - پارسه تهران
شهردارى اراك - نساجى مازندران
شاهين بوشهر - ابومسلم خراسان
مس سرچشمه كرمان - ماشين سازى تبريز
اتكاى گلستان - الوند همدان
پاس همدان - ملى حفارى اهواز
استقلال خوزستان
- برق شيراز
فولاد يزد - نيروى زمينى تهران
صنعتى كاوه تهران - ايرانجوان بوشهر
سايپاى شمال - مس رفسنجان
راهيان كرمانشاه - شهردارى بندرعباس
شهردارى تبريز - شهردارى ياسوج
هفته هشتم
گروه اول
نفت مسجدسليمان - گسترش فولاد تبريز
پارسه تهران - استقلال اهواز
سنگ آهن بافق يزد - شهردارى اراك
ابومسلم خراسان - گل گهر سيرجان
نساجى مازندران - مس سرچشمه كرمان
الوند همدان - شاهين بوشهر
ماشين سازى تبريز - اتكاى گلستان
گروه دوم
استقلال صنعتى خوزستان - پاس همدان
نيروى زمينى تهران - ملى حفارى اهواز
برق شيراز - صنعتى كاوه تهران
مس رفسنجان - فولاد يزد
ايرانجوان بوشهر - راهيان كرمانشاه
شهردارى ياسوج - سايپاى شمال
شهردارى بندرعباس - شهردارى تبريز
هفته نهم
گروه اول
گسترش فولاد تبريز - پارسه تهران
شهردارى اراك - نفت مسجد سليمان
استقلال اهواز
- ابومسلم خراسان
مس سرچشمه كرمان - سنگ آهن بافق يزد
گل گهر سيرجان - الوند همدان
اتكاى گلستان - نساجى مازندران
شاهين بوشهر - ماشين سازى تبريز
گروه دوم
پاس همدان - نيروى زمينى تهران
صنعتى كاوه تهران - استقلال صنعتى خوزستان
ملى حفارى اهواز
- مس رفسنجان
راهيان كرمانشاه - برق شيراز
فولاد يزد - شهردارى ياسوج
شهردارى تبريز - ايرانجوان بوشهر
سايپاى شمال - شهردارى بندرعباس
هفته دهم
گروه اول
شهردارى اراك - گسترش فولاد
ابومسلم خراسان - پارسه تهران
نفت مسجد سليمان - مس سرچشمه كرمان
الوند همدان - استقلال اهواز
سنگ آهن بافق يزد - اتكاى گلستان
ماشين سازى تبريز - گل گهر سيرجان
نساجى مازندران - شاهين بوشهر
گروه دوم
صنعتى كاوه تهران - پاس همدان
مس رفسنجان - نيروى زمينى تهران
استقلال صنعتى خوزستان - راهيان كرمانشاه
شهردارى ياسوج - ملى حفارى اهواز
برق شيراز - شهردارى تبريز
شهردارى بندرعباس - فولاد يزد
ايرانجوان بوشهر - سايپاى شمال
هفته يازدهم
گروه اول
گسترش فولاد تبريز - ابومسلم خراسان
مس سرچشمه كرمان - شهردارى اراك
پارسه تهران - الوند همدان
اتكاى گلستان - نفت مسجد سليمان
استقلال اهواز
- ماشين سازى تبريز
شاهين بوشهر - سنگ آهن بافق يزد
گل گهر سيرجان - نساجى مازندران
گروه دوم
پاس همدان - مس رفسنجان
راهيان كرمانشاه - صنعتى كاوه تهران
نيروى زمينى تهران - شهردارى ياسوج
شهردارى تبريز - استقلال صنعتى خوزستان
ملى حفارى اهواز -
شهردارى بندرعباس
سايپاى شمال - برق شيراز
فولاد يزد - ايرانجوان بوشهر
هفته دوازدهم
گروه اول
مس سرچشمه كرمان - گسترش فولاد تبريز
الوند همدان - ابومسلم خراسان
شهردارى اراك - اتكاى گلستان
ماشين سازى تبريز - پارسه تهران
نفت مسجد سليمان - شاهين بوشهر
نساجى مازندران - استقلال اهواز
سنگ آهن بافق يزد - گل گهر سيرجان
گروه دوم
راهيان كرمانشاه - پاس همدان
شهردارى ياسوج - مس رفسنجان
صنعتى كاوه تهران - شهردارى تبريز
شهردارى بندرعباس - نيروى زمينى تهران
استقلال صنعتى خوزستان - سايپاى شمال
ايرانجوان بوشهر - ملى حفارى اهواز
برق شيراز - فولاد يزد
هفته سيزدهم
گروه اول
گسترش فولاد تبريز - الوند همدان
اتكاى گلستان - مس سرچشمه كرمان
ابومسلم خراسان - ماشين سازى تبريز
شاهين بوشهر - شهردارى اراك
پارسه تهران - نساجى مازندران
گل گهر سيرجان - نفت مسجدسليمان
استقلال اهواز -
سنگ آهن بافق يزد
گروه دوم
پاس همدان - شهردارى ياسوج
شهردارى تبريز - راهيان كرمانشاه
مس رفسنجان - شهردارى بندرعباس
سايپاى شمال - صنعتى كاوه تهران
نيروى زمينى تهران - ايرانجوان بوشهر
فولاد يزد - استقلال صنعتى خوزستان
ملى حفارى اهواز
- برق شيراز
+ نوشته شده در  چهارشنبه یکم شهریور 1391ساعت 0:34  توسط سیدحمیدرضا سیدمحمدی   | 

رضا نوروزی بهترین گلزن فولاد خوزستان در تاریخ رقابتهای لیگ برتر فوتبال می باشد.

به گزارش سایت رسمی باشگاه فولاد خوزستان ، نگاهی به جدول گلزنان تیم فولاد در یازده دوره مسابقات لیگ برتر نشان می دهد که نوروزی با 34 گل زده بهترین گلزن فولاد در تاریخ این پیکارها است.

وی این تعداد گل را در دو فصل اخیر به ثمر رسانده و با توجه به اینکه هنوز شش هفته دیگر از مسابقات این فصل باقی مانده است ، این احتمال وجود دارد که بر تعداد گلهای زده وی افزوده شود.

ایمان مبعلی هافبک خلاق و سابق فولاد نیز با 23 گل زده در رده دوم بهترین گلزنان فولاد قرار دارد و بهنام سراج با 17 گل در رده سوم است.

فولادمردان تاکنون توسط هفتاد و یک بازیکن ، 369 گل در مسابقات لیگ برتر زده اند.

جالب اینکه یکی از گلهای فولاد خوزستان توسط ابراهیم میرزاپور دروازه بان ملی پوش سابق این تیم در دیدار برابر ذوب آهن اصفهان زده شده و یکی دیگر از گلها نیز فصل جاری توسط مدافع مس سرچشمه وارد دروازه خودی شده است.

رده بندی کامل گلزنان فولاد خوزستان در یازده دوره رقابتهای لیگ برتر به صورت زیر است:


سی و چهار گل


رضا نوروزی


بیست و سه گل


ایمان
مبعلی


هفده گل


بهنام
سراج


چهارده گل


آرش افشین
احمد مومن
زاده


دوازده گل


بختیار رحمانی
سیامک
سرلک
لفته حمیدی

سعید رمضانی


یازده گل

سجاد فیض اللهی


ده گل

نادر احمدی


نه گل

داود دهقانی


هشت گل

سید محمد علوی
عادل کلاه کج
عماد محمد رضا
علی بداوی
امید شریفی نسب


هفت گل

غلامرضا رضایی
حسین کعبی


شش گل

محمد قاضی
میثم سلیمانی
پژمان منتظری
یحیی گل محمدی


پنج گل

احسان شیرمردی
سهراب بختیاری زاده
امیر خلیفه اصل
علی اکبر مهدی پور
باکاری دیاکیته
احمد آل نعمه
حجت زادمحمود


چهار گل

مهدی مومنی
حکیم نصاری
لوسیانو والنته
عبدالهادی خنیفر


سه گل

آندره رینالدو
فابیو همپل
جواد شیرزاد
حجت چهارمحالی
محسن حمیدی


دو گل

عبدالله کرمی
مهرداد جماعتی
ساسان انصاری
رضا معقولی
محمدرضا ذوالفنون
اصغر رامشگر
رضا استواری
حسن مظاهری
سید علی موسوی
سامان موسوی
فرهاد آل خمیس
فابیو جانواریو


یک گل

جلال کاملی مفرد
سروش رفیعی
سامال سعید
امید خالدی
کاوه رضایی
امید خورج
جابا مجیری
طالب ریکانی
رضا طاهری
ابراهیم میرزاپور
ساندرو داسیلوا
افشین حاجی پور
پیام حاجی نجف
علی حمودی
علی عبیداوی
امیر خدامرادی
ملادن بارتولوویچ
عبدالله ویسی
عادل زبیداوی
کریم حزباوی پور
مدافع مس سرچشمه

+ نوشته شده در  یکشنبه سیزدهم فروردین 1391ساعت 0:33  توسط سیدحمیدرضا سیدمحمدی   | 

ابراهيم تهامي در اين مصاحبه مي‌گويد چه اتفاقاتي قبل از بازي با استراليا رخ داده و چه شده که همراه تيم ملي به جام جهاني 98 فرانسه نرفته.مرحوم ناصر حجازي و مايلي کهن کساني بودند که جلوي پيشرفتم را گرفتند،/من قرباني توطئه مهرداد ميناوند و دوست هنگ کنگي اش شدم ، مهرداد مشکل اخلاقي داشت. من بي گناه وارد اين ماجرا شدم و متهم به رعايت نکردن مسائل انضباطي و اخلاقي شدم.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه بیست و نهم بهمن 1390ساعت 23:5  توسط سیدحمیدرضا سیدمحمدی   | 

کاپیتان پرسپولیس با ابراز ناراحتی از درگذشت هوادار جوان این تیم گفت: امیدوارم فرصتی پیدا کنیم و حضوری به خانواده آن عزیز تسلیت بگوییم.  مهدی مهدوی کیا ضمن ابراز ناراحتی از درگذشت قاسم عبیات هوادار پرسپولیس که بر اثر هیجان ناشی از برد این تیم در دربی درگذشت، اظهار داشت: امروز متوجه این قضیه شدم و خیلی ناراحت شدم. درست که برد شیرینی به دست آوردیم اما از شنیدن این خبر بسیار ناراحت شدم و امیدوارم روح این جوان همیشه شاد باشد. وی گفت: به نمایندگی از بازیکنان پرسپولیس به خانواده این جوان اهوازی تسلیت می گویم و امیدوارم با برتری در بازی های آینده بتوانیم بردهایمان را به آن روح عزیز این هوادار تقدیم کنیم.کاپیتان پرسپولیس تاکید کرد: فوتبال هیجان زیادی دارد ولی امیدوارم دیگر این اتفاقات نیفتد. امیدوارم در اولین فرصت به صورت حضوری به منزل مرحوم عبیات برویم و به خانواده وی تسلیت بگوییم.

وی از طرفداران متعصب پرسپولیس بود که به علت مشکلات مالی امکان اعزام او به بیمارستان‌های تهران فراهم نشد.گفتنی است زمانی فوت این هوادار گزارش شد که دوربین برنامه ۹۰ پس از ضبط تصاویر برای پخش از برنامه امشب بیمارستان را ترک کرده بود.

وی از طرفداران متعصب پرسپولیس بود که به علت مشکلات مالی امکان اعزام او به بیمارستان‌های تهران فراهم نشد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و هفتم بهمن 1390ساعت 22:49  توسط سیدحمیدرضا سیدمحمدی   | 

قهرمان جهان سمبوسه فروش شد

کشتی گیر افتخار آفرین دزفولی, دارنده عنوان های قهرمانی در مسابقات جهانی ترکیه و مجارستان به دلیل فقر مالی به سمبوسه فروشی روی آورده است.

به گزارش مشرق ، مجتبی مرادی روز سه شنبه در حالی که پشت یک دکه سمبوسه فروشی در میدان بار فروشان دزفول مشغول کار بود, در گفت گو با ایرنا دلیل این اقدام را فقر شدید مالی عنوان کرد.


وی گفت که برای تامین هزینه های زندگی و نیز اردوهای اعزامی ناگزیر است که کار کند و بدلیل نبود کار مناسب مجبور شده تا دست به سمبوسه فروشی بزند و مخارج زندگی خود را از این طریق تامین کند.

مرادی گفت: حدود 5 سال است که به طور متوالی برای دزفول مقام جهانی و کشوری می آورم و در سال 90 مقام سوم کشتی آزاد جهان در مجارستان را کسب کردم که در این خصوص از سوی تربیت بدنی تنها 8 میلیون ریال و شهرداری 5 میلیون ریال تاکنون به من کمک شده است.

وی افزود: این در حالی است که برای اعزام در هر یک از اردوهای تیم ملی به تهران حداقل دو میلیون ریال باید هزینه کنم.

مرادی گفت: پدر پیری دارم که 9 سال است به دلیل درد شدید کمر و زانو خانه نشین شده و من و برادر دانشجویم برای تامین مخارج زندگی در میدان بار فروشان دزفول سمبوسه فروشی می کنیم.

وی افزود: به دلیل فقر مالی از ادامه تحصیل باز مانده ام که با تلاش تربیت بدنی دزفول مجددا برای اخذ دیپلم ادامه تحصیل می دهم, لیکن برای راهیابی به دانشگاه با مشکل مالی روبرو هستم.

این کشتی گیر مدال آور دزفولی خاطر نشان کرد که 18 سال از عمرم می گذرد شغل مناسبی برای تامین هزینه های خانواده ام ندارم این در حالی است که یک ورزشکار باید از مکمل های پروتئینی و تقویتی استفاده کند و از وسایل مورد نیاز برای تمرین بهره ببرد, لیکن بدلیل مشکل مالی قادر به تامین آنها نیستم.

وی گفت: در حالی که به هم تیمی های من در سایر استان ها از جمله استان رضوی 120 میلیون ریال به همراه یک دستگاه خودروی پراید, یک قطعه زمین و یک واحد آپارتمان داده اند, این در حالی است که به من تنها جمعا 13 میلیون ریال برای کمک تحصیلی و سایر هزینه ها از سوی تربیت بدنی و شهرداری کمک شده است.

 

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و ششم بهمن 1390ساعت 13:6  توسط سیدحمیدرضا سیدمحمدی   | 

 

 

+ نوشته شده در  جمعه بیست و هفتم آبان 1390ساعت 23:25  توسط سیدحمیدرضا سیدمحمدی   | 

۴۸کیلو گرم: جعفر ناصری خوزستان

۵۲: مسعود ریگی سیستان و بلوچستان

۵۶: روح ا... روح بخشیان خراسان

۶۰: فروتن گل آرا قم

۶۴:محسن پور شجاعی از چهارمحال و بختیاری

۶۹: شهروز ترادیده کرمانشاه

۷۵: سجاد مهرابی لرستان

۸۱: محمد شوریان خراسان

۹۱: علی مظاهری کرمانشاه

۹۱+: علی سلمانی گیلان

و در نتایج تیمی نیز تهران اول شد، کرمانشاه دوم و خوزستان به مقام سوم  قهرمانی ایران دست یافت.

+ نوشته شده در  چهارشنبه یازدهم آبان 1390ساعت 7:56  توسط سیدحمیدرضا سیدمحمدی   | + نوشته شده در  چهارشنبه نوزدهم مرداد 1390ساعت 23:15  توسط سیدحمیدرضا سیدمحمدی   | 

قهرمان جام حذفی ایران کدام تیم است؟

فولاد خوزستان

برسبولیس

سباهان

ملوان

استقلال

+ نوشته شده در  جمعه ششم خرداد 1390ساعت 17:26  توسط سیدحمیدرضا سیدمحمدی   | 

در گذشت دروازبان اسبق تیم ملی فوتبال ایران مرحوم ناصر خان حجازی بر ملت شریف و ورزش دوست ایران تسلیت باد.

 

 نام مرحوم حجازی در قلب ها می ماند

 

+ نوشته شده در  سه شنبه سوم خرداد 1390ساعت 23:31  توسط سیدحمیدرضا سیدمحمدی   | 

+ نوشته شده در  شنبه دهم اردیبهشت 1390ساعت 23:43  توسط سیدحمیدرضا سیدمحمدی   | 

رضا چاچا- سیدحمیدرضا سیدمحمدی در روز تجلیل از چاچا

 

داشتم در گوگل دنبال عکس های رضا چاچا میگشتم که این مطلب رو دیدم؛ اونو بدون تغییر تقدیم شما میکنم.

دلنوشته ای از: سید علیرضا شریفی


سالهای ابتدایی دهه ی ۶۰ بود. آن زمان یک نوجوان ۱۲-۱۳ ساله و عشق فوتبال بودم. یک بعدازظهرتابستانی گرم در شهر اهواز پسرخاله ام - سیدمجیدموسوی زاده، که برای تیم شهباز اهواز بازی می کرد- من را برای تماشای یکی از بازی های دوستانه ی تیمشان همراه خود برده بود.

درمورد محل برگزاری مسابقه ازش پرسیدم که گفت: بازی در زمین رضاچاچا انجام می شود. خیلی تعجب کردم. اولین باری بود که این اسم به گوشم می خورد: رضاچاچا ! بعدها که پام به استادیوم اهواز باز شد، مرد بذله گو و خندانی را دیدم که قبل از شروع هر بازی با انجام حرکات موزون و ناموزون! هواداران اهوازی را به وجد آورده، آماده ی تشویق تیم ها می کنه. این مرد کسی نبود جز رضا صفاریان معروف به رضاچاچا.

سالهای ابتدایی دهه ی ۵۰ که بچه های اهواز مثل مجید حلوایی و رضا قفلساز و... به عضویت تیم پاس تهران دراومده بودن، رضاچاچا رو هم به عنوان ماساژور و تدارکات تیم پاس به پایتخت کشوندن. اون موقع ها با اینکه از پول توی فوتبال خبری نبود ولی بازیکنا هوای رضا رو داشتن و کم و بیش به اون می رسیدن. رضا آدم ساده و قابل اعتمادی بود. هرچند یک بار که برای آوردن توپ های تمرین تیم پاس با خودرو مجید حلوایی عازم باشگاه پاس بود طی یک تصادف جسد خودرو را تحویل حلوایی داد! ولی این اتفاق هم خللی در روابط بازیکنان قدیمی و لوطی با او وارد نکرد.

بعدها بیشتر کارش گرفت تا جایی که قدیمیا می گن همراه تیم ملی ایران به مسابقات جام جهانی در آرژانتین رفت. جایی هم نقل شده بود که مجله ی معروف فرانسوی "موندیال" در باره بازی ایران و هلند (۱۹۷۸) نوشته: "ایران فقط یک دروازه بان و یک مهیج (تشویق کننده) به همراه خود به بازی ها آورده است"؛ دروازبان آن سالهای تیم ملی را همه می شناسند؛ "ناصر حجازی ". اما تشویق کننده که بود؟ بله همین رضاچاچای معروف اهواز.

سالهای سال از اون دوران گذشت. زمین رضاچاچا رو شهرداری اهوازتبدیل کرد به پارکینگ. دیگه نسل فوتبالیستهایی هم که مجانی و به عشق پیراهن بازی می کردن سر اومد و کم کم پول حرف اول رو توی فوتبال ایران زد و کلمات جدیدی مثل اسپانسر و مدیر برنامه و... وارد فرهنگ لغات فوتبال ایران شد. دیگه توی فوتبال مدرن و شیک! جایی برای رضای چاق و تپل باقی نموند. رضا جای خیلیا رو تنگ کرده بود! پس باید از ورزشگاه ها رونده می شد که شد!

رضاچاچا که دیگه جایی توی زمینای فوتبال نداشت رفت کنار خیابونا نشست تا به رغم بی جایی لااقل غم نان نداشته باشه، اما ... حالا مدل ماشین فوتبالیستا اونقدر بالارفته بود که رضاچاچای مدل قدیمی از پشت شیشه های دودی اونا دیگه دیده نمی شد. رضاچاچا رفت و کنار بلوار ساحلی نشست تا اونو ببینن ولی ماشین فوتبالیستای امروزی با سرعت مافوق صوت حرکت می کنه و اگه روزی صد بارم از کنار رضاچاچا رد

بشن،اونونمیبینن.
چند صباحیه که پنجشنبه صبحا اونو تو بهشت آباد و نزدیک قطعه ی ورزشکارا می بینم. شاید رضا از فوتبالیستای امروزی ناامید شده و دوباره سراغ قدیمیا مثل صفر ایرانپاک و رفقاش رفته تا دست شو بگیرن یا به درد دلش گوش بدن یا نه! شایدم رفته تا پیشاپیش تو اون قطعه یه تیکه زمین واسه خودش رزرو کنه! که واسه اون دنیاش دیگه غم بی خانمانی نداشته باشه.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و نهم اسفند 1389ساعت 1:46  توسط سیدحمیدرضا سیدمحمدی   | 

جمعه ی گذشته بود که تیم بوکس باشگاه قدس اهواز در یک اقدامی ابتکاری از قدیمی ترین حامی و مشوق ورزش خوزستان تقدیر و قدردانی کرد. او کسی جز رضا چاچای معروف نبود. کسی که حضورش در ورزشگاه های خوزستان باعث شور و شوق کلیه ی ورزشکاران و تماشاگران می شود و همه را به وجد می آورد. در اهواز و خوزستان کمتر کسی هست که او را نشناسد. و هرکسی که حداقل یکبار از خیابان نادری اهواز هم عبور کرده باشد حتما او را دیده است. وی در زمان های دور ماساژور تیم ملی فوتبال هم بوده و در جام جهانی 1978 آرژانتین هم همراه تیم ایران بوده است.

تیم بوکس باشگاه قدس اهواز در این روز مسابقه ای دوستانه با تیم سوسنگرد برگزار کرد تا طی مراسمی از کسی که عمر خود را به پای تشویق خوزستان و خوزستانی کرد تقدیر کند و اورا مورد تشویق قرار دهد. وی در روزی که مراسم تجلیل برای خوش بود نیز دوباره تماشاگران را به وجد آورد و همه را خوشحال به خانه هایشان راهی کرد.

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و ششم اسفند 1389ساعت 0:22  توسط سیدحمیدرضا سیدمحمدی   | 

تیم بوکس باشگاه قدس اهواز در نظر دارد

به منظور بزرگداشت رضا چاچا

جالب ترین مسابقه بوکس بین تیم های منتخب سوسنگرد و قدس اهواز را برگزار کند.

حضور شما پیشکسوتان، ورزشکاران و تماشاگران محترم اهوازی، تجلیلی خواهد بود از زحمات چندین ساله رضا چاچا که سالیان سال ورزشکاران خوزستان را تشویق و ورزشگاه ها را به وجد آورده است.

زمان: جمعه 20 اسفند 1389. ساعت 30/17

مکان: اهواز. چهارراه آبادان. ورزشگاه قدس

 

توجه                                                       توجه

 

               رضا چاچا در قید حیات است.

+ نوشته شده در  چهارشنبه هجدهم اسفند 1389ساعت 23:30  توسط سیدحمیدرضا سیدمحمدی   | 

مدتی به دلیل اینکه پسرعموم در تصادف رانندگی کشته شده بود؛ نتوانستم مطلب جدیدی رو بنویسم. امیدوارم که از این پس بتونم مثل قبل مطالبی رو تقدیم خوانندگان صمیمی این وبلاگ بکنم.

 

 

امروز از سری مسابقات لیگ برتر فوتبال باشگاههای کشور تیم شهرمون یعنی فولاد رودر روی نماینده ی آبادان قرار گرفت و با 4گل تیم صنعت نفت را شکست داد. این برد درحالی صورت گرفت که بنا بر گزارش سازمان هواشناسی خوزستان؛ هوای اهواز 50برابر حد مجاز آلوده بود؛ که این امر از بدشانسیهای تیم فولاد هم بود که روز میزبانی اش هوای شهر چنین آلوده شده بود. و دیگر این که داور بازی یک پنالتی بی مورد را به نفع صنعت نفت گرفت که منجر به گل هم شد.

+ نوشته شده در  جمعه سیزدهم اسفند 1389ساعت 18:41  توسط سیدحمیدرضا سیدمحمدی   | 

مطالب قدیمی‌تر